Taşınma Sonrası Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir

Taşınma Sonrası Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir

Taşınma işlemi sonrasında resmi anlamda yapılması gereken bir takım işler bulunur. Bu işler, kişilerin yeni adreslerinde de kurallara uymalarını ve aynı zamanda konforlu bir şekilde yaşamalarını sağlayacaktır. Bu işlerden bir tanesi de aile hekimi değişikliği yapmaktır.

Eğer aile hekimi değişikliği yapılmazsa, muayene olmak ya da sağlık hizmeti almak için eski ikametgâhın bulunduğu adresteki aile hekimine başvuru yapılması gerekecektir. Mesafeler dikkate alındığında bu tercih kişileri zor durumda bırakabilir. Ancak semt değişikliği yapılmaz ve eski adrese yakın bir adrese taşınıldıysa aile hekimi değişikliği şart değildir.

Taşınma Sonrası Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir? Yeni Adrese En Yakın Olan Sağlık Ocağı Merkezine Başvurmak

Eski adresi ile yeni adresi arasında mesafe, semt, il bazında farklılık olan kişilerin aile hekimlerini değiştirmeleri kendi yararlarına olan bir işlemdir. Bu işlem, yeni taşınılan ikametgâh adresine en yakın olan sağlık ocağına başvuru yapılarak değiştirilebilecektir. Taşınma Sonrası Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir

Mahalle muhtarından alınacak olan ikametgâh ilmühaberi ile kimlik bilgisi bu işlemi yapmak için yeterlidir. Sağlık ocağına başvuru yapıldıktan sonra aile hekimi bilgisini değiştirme talebinde bulunmak yeterli olacaktır. Kısa bir işlem sonrasında yeni adresinizi kapsayan Sağlık ocağına kaydınız yapılmış ve aile hekiminiz belirlenmiş olacaktır.

Taşınma Sonrası Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir? E Devlet Üzerinden Aile Hekimi Bilgisi Değiştirmek

Taşınma Sonrası Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir Son yılların kişisel olarak en büyük kolaylığı sağlayan sistemini e devlet uygulaması oluşturuyor. E devlet uygulaması aile hekimi değiştirme işlemini de kolaylıkla yapmayı sağlıyor. turkıye.gov.tr adresi üzerinden e devlet şifresiyle siteye giriliyor.

Ardından sitedeki arama butonuna aile hekimi değiştirme yazıldığında işlem sayfasına direk olarak yönlendirme işlemi yapılıyor. Bu işlemden sonra sıralı olarak il, ilçe, semt ve mahalle bilgisi girilerek aile hekimi değiştirme işlemi yapılabiliyor. Son derece kolay olan bu işlem seçiminizi yapmanızdan bir iki dakika sonra aktif olacaktır. Bu işlemi tamamladıktan sonra yeni adresinize en yakın olan Sağlık

Ocağına başvuru yaparak, size özel olarak başvuru yapabileceğiniz aile hekiminizle görüşebilir, sağlık alanında edinmek istediğiniz tüm konular hakkında görüşebilirsiniz. Muayene olma, kronik rahatsızlıklarınız için kullanmış olduğunuz raporlu ilaçlarınızı yazdırma ve sağlık anlamındaki tüm işlerinizi burada gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum bırakın