İstanbul’un En Çok Taşınan İlçeleri

İstanbul’un En Çok Taşınan İlçeleri

Bilimi, teknoloji, sağlık ve diğer yaşam standartlarının artması konusunda dünya yaşamış olduğumuz şu son yüzyılda bir hayli ilerlemiş durumdadır. Bu ilerleme dünyada ilerlediği gibi yaşadığımız ülke olan Türkiye’de de yine aynı şekilde ilerledi. Ülkelerin ilerlemesi gibi de yine ülkeler içerisinde de bazı iller daha da ön plana çıkarak gelişimden daha fazla pay aldı.

Daha fazla payı alan iller ise metropolleşerek az gelişmiş olan illerden göç alarak metropolleşen şehirler daha da bir yoğun hale geldiler. Türkiye de çok bariz bir şekilde bu göçü en fazla alan il İstanbul’dur. Ortalama nüfusu resmiyette 16 milyon olan İstanbul, resmi olmayan da 4 milyonluk bir mülteciyi içerisinde barındırmaktadır. Yani yaklaşık olarak 20 milyon insana ev sahipliği yapan İstanbul dünyanın da en kalabalık illerinden birisidir.

Hangi İlçelerde Taşınma Daha Yoğun?

İstanbul’un En Çok Taşınan İlçeleri

İstanbul’un En Çok Taşınan İlçeleri son derece kalabalık olan bir yer olan İstanbul’un, dolayısıyla da doğru orantılı bir şekilde ilçeleri de kalabalık olacaktır. Ancak bazı ilçeler diğer birçok ilçeye göre daha da ön plana çıkabilmektedir. Bu ilçelerin ön plana çıkmasının nedeni ise iş ve ulaşım bakımından diğer birçok yere göre daha uygun olmasıdır. Tabi bu merkezi olma ve iş gücünün orda olması nedeniyle de yine oradaki masraflarda aynı şekilde fazla olacaktır.

Bu ilçelerden 5 tanesini sayacak olursak da; Beşiktaş, Şişli, Kadıköy, Kâğıthane, Üsküdar, Ümraniye ve Maltepe gibi ilçelerdir. Bu iller her ne kadar yoğunluğu kendinde barındırıyor olsa da ve kalabalık ve pahalılık bakımından diğer ilçelere göre dezavantajlı gibi gözüküyor olsa da, katmış olduğu avantajları daha fazla olduğundan İstanbul’un en çok taşınılan ilçeleridir. Tabi bunun yanında yeni yükselmeye başlayan Bağcılar, Başakşehir ve Ataşehir de en çok taşınılan diğer ilçelerdir.

İstanbul’a Taşınırken İşinize Yakın Olabilecek İlçeleri Tercih Edin

İstanbul’un En Çok Taşınan İlçeleri

İstanbul’un En Çok Taşınan İlçeleri İstanbul’a taşınacağınız zaman işinizi de düşünerek taşınıyorsunuzdur muhtemelen. Ancak bazen en çok taşınılan ilçeler arasında işiniz olmayabilir de. Bu nedenden dolayı taşınacağınız yer yoğunluğu az olan ve ulaşım daha az merkezi olan yerler olacağı içinde sizi daha az maddiyat yükü beklemekte. Bu da sizin için muhtemelen iyi bir avantaj.